SĄD 5 lut 2018 | Redaktor
 25 lat dla „Maciuli” i 15 lat więzienia dla „Kadafiego” [WYROK SĄDU]

W głośnym procesie tzw. gangu „Kadafiego" zapadły dziś, 5 lutego, wyroki przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy. Maciej B. pseudonim „Maciula” został skazany na 25 lat więzienia. A Tomasz B. ps. „Kadafi” usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności.

Prócz hersztów sąd skazał również członków grupy przestępczej: Adam. F. - 12 lat, Jaromir O. - 7 lat, Wiesław F. i Robert B. - 2,5 roku pozbawienia wolności.

Proces tzw. gangu „Kadafiego” trwał blisko trzy lata przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy. Grupa miała się zajmować przestępczością narkotykową na wielką skalę, ściąganiem haraczy i czerpaniem korzyści z prostytucji. Jeden z członków gangu, Maciej B. pseudonim „Maciula", został oskarżony o zabójstwo innego członka grupy - Kamila Ch. Ciało mężczyzny znaleziono w lesie w podbydgoskim Tryszczynie wiosną 2009 roku. Do Kamila Ch. oddano pięć strzałów w głowę i plecy. Według prokuratury, prawdopodobną przyczyną zabójstwa mógł być spór o pieniądze, a Kamil Ch. zginął, bo chciał działać na własną rękę. Wobec oskarżonego o zabójstwo Macieja B. „Maciuli” prokurator domagał się najwyższego wymiaru kary, dożywocia.

Tak zwany gang „Kadafiego” został rozbity w 2011 roku. Według ustaleń śledczych, była to największa grupa przestępcza działająca na terenie północno-zachodniej Polski. Przez kilka lat wprowadziła do obrotu co najmniej tonę narkotyków za ponad 21 mln zł. Tymczasem obrońcy oskarżonych przekonywali, że była to grupa znajomych, przyjaciół, którzy razem spędzali czas na siłowni czy w dyskotece.

 Wyrok nie jest prawomocny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor