Wydarzenia 13 sie 11:53 | Redaktor
Będą ścigać się po zdrowie na Wyspie Młyńskiej. Piknik z atrakcjami

fot. bydgoszcz.pl

Bydgoszcz dołączyła do miast, które odwiedzi Wyścig po Zdrowie. Piknik rodzinny promujący aktywny i zdrowy tryb życia zagości na Wyspie Młyńskiej 17 i 18 sierpnia.

Przedsięwzięciu od lat towarzyszą imprezy promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. W tym roku rodzinny piknik odbył się już między innymi w Warszawie, Krakowie i Katowicach, a w ten weekend zawita do Bydgoszczy.

Pod znakiem Tour de Pologne

Wyścig po Zdrowie to wiele atrakcji i stref tematycznych. Jedną z nich jest mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym eksponaty - rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty, koszulki zwycięzców -  i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa.

Podczas Wyścigu po Zdrowie będzie można też sprawdzić swoją kolarską formę, biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą. Zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie.

Dowiedz się i jedz

W strefie sponsora głównego Carrefour, w specjalnym showroomie, będzie można poznać gamę produktów ekologicznych i wege oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Oryginalne przepisy i potrawy zaprezentują specjaliści.

Natomiast w mobilnej przychodni Medicover każdy chętny będzie mógł przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru czy cholesterolu, analizę składu ciała. Nie zabraknie też porad dietetycznych i konsultacji żywieniowych, a także badań wydolnościowych dla dzieci, konsultacji fizjoterapeutycznych i warsztatów dotyczących prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Pierwsza pomoc i przegląd czterech kółek

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż. Na stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań organizacji, w tym akcji promujących krwiodawstwo.

W strefie Soudal można będzie skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, partnerem medycznym Medicover, partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.

Piknik potrwa dwa dni, 17 i 18 sierpnia. Część atrakcji będzie dostępna od 11.00, część od 10.00. Szczegółowy harmonogram tutaj:

Atrakcje i program wydarzenia

Wstęp wolny.

źródło: wyścigpozdrowie.pl, bydgoszcz.pl, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor