Wydarzenia 21 wrz 15:05 | Redaktor
Odpady z oczyszczalni Czajka trafiły na pole w województwie kujawsko-pomorskim

fot. Twitter/Ireneusz Stachowiak

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Ireneusz Stachowiak poinformował na Twitterze, że odpady z warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” zostały przywiezione na pole w gminie Jeziora Wielkie w województwie kujawsko-pomorskim. – W poniedziałek składam zawiadomienie do prokuratury – napisał.

Wpis pojawił się na Twitterze w sobotę (21 września) po godz. 14.00. Ireneusz Stachowiak zamieścił również zdjęcia oraz filmik. 

fot. Twitter/Ireneusz Stachowiak 

Przypomnijmy, że awaria w spalarni odpadów w oczyszczalni „Czajka” nastąpiła  w grudniu ubiegłego roku. Od tej pory nieczystości wywożone są na zlecenie stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji do różnych składowisk poza Warszawą. Opinia publiczna dowiedziała się o awarii dopiero w mijającym tygodniu, mimo że warszawski ratusz wiedział o niej już od kilku miesięcy.

Z kolei w sierpniu awarii uległ rurociąg, którym transportowano ścieki z lewobrzeżnej części stolicy do oczyszczalni „Czajka”. Przez kilkanaście dni nieczystości były zrzucane bezpośrednio do Wisły.

red  

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor