Wydarzenia 19 mar 18:25 | Redaktor
Policjanci złożyli ślubowanie. Bohaterowie wyróżnieni [ZDJĘCIA]

fot. Policja

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w poniedziałek (18 marca) odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Do kujawsko-pomorskiej policji dołączyły 52 osoby.

Ślubowanie policjanci złożyli na ręce komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszcz, insp. Pawła Spychały. W czasie uroczystości zwrócił uwagę na zadania stojące przed młodymi policjantami oraz podziękował ich rodzinom za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 15 do Bydgoszczy, 9 do Torunia, 3 do Grudziądza, po 4 do Inowrocławia, Lipna i Świecia, po 2 do Golubia-Dobrzynia i Nakła, 1 do Tucholi oraz 8 do Oddziału Prewencji Policji. Wśród przyjętych do służby policjantów jest 9 kobiet.

Policja przypomina, że dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych. Terminy przyjęć do służby w  wojewdztwie kujawsko-pomorskim w 2019 roku są dostępne TUTAJ.

fot. Policja

Podczas uroczystości komendant wojewódzki policji w Bydgoszcy wręczył dwóm policjantom z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście Medale „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Starsi posterunkowi Patryk Sławiński i Wojciech Mikulski w styczniu w czasie wolnym od pracy pomogli starszej kobiecie wydostać się z płonącego mieszkania.

25 stycznia około godz. 22.20, w czasie wolnym jechali ulicą Grunwaldzką w Bydgoszczy. Gdy przejeżdżali przy kamienicy nr 45, zauważyli, że przez okno jednego z mieszkań wydobywa się dym. W rozmowie ze stojącymi na zewnątrz mieszkańcami ustalili, że w środku może przebywać starsza kobieta. Funkcjonariusze podjęli decyzję o wejściu do mieszkaniu. Kiedy dotarli na górę, st. post. Patryk Sławiński w narożniku zauważył stojącą przy ścianie starszą kobietę. Policjanci sprowadzili ją po schodach na zewnątrz budynku, gdzie została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego.

Więcej o pożarze czytaj:

Walka z ogniem na Grunwaldzkiej [FOTORELACJA]

Po służbie uratowali kobietę z płonącego mieszkania

Spalone meiszkanie Pani Teresy już w remoncie. Pomagają uczniowie

Uroczystość była też okazją do gratulacji i wręczenie okolicznościowych albumów nowo mianowanym oficerom policji. Na stopień podkomisarza mianowanych zostało 35 policjantów, którzy wzięli udział w uroczystej zbiórce.

źródło: KWP w Bydgoszczy

oprac. red. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor