Wydarzenia 16 maj 2019 | Redaktor
Radosne serca, czyli wyjątkowe warsztaty artystyczne

„Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz, by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić przed szeroką publicznością?″ - tymi pytaniami Fundacja „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy zachęca do udziału w X Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych „Radosne Serca”. Zapisy trwają d 20 maja.

Udział w warsztatach mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 10 do 21 lat ze wszystkich typów szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych. Warsztaty odbędą się  w dniach 24 czerwca- 5 lipca 2019 roku w Domu Muzealnika w Biskupinie. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na cztery grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną.„″

W obrębie każdej z tych grup będą odbywały się intensywne warsztaty. W trakcie trwania projektu uczestnicy wezmą udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty. Projekt będzie realizowany przy współudziale partnerów - instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i firm, aby zapewnić uczestnikom jak największą wszechstronność zajęć oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu.

Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami. W tym roku po raz pierwszy zaproszone będą gwiazdy telewizji, które poprowadzą warsztaty dla uczestników projektu. Ramy programu są ukierunkowane na zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, ale również na pracę w grupach, zabawy i gry twórcze.

Intensywne 12-dniowe warsztaty zakończą się autorskim widowiskiem w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy w wykonaniu uczestników projektu, prezentacją multimedialną z przebiegu warsztatów oraz wernisażem prac plastycznych. 

Tutaj regulamin i karty zgłoszeniowe.

W tym roku to wyjątkowe wydarzenie również połączone będzie z Ogólnopolskim Festiwalem Radosnych Serc, który w całości skierowany jest do dzieci i młodzieży z domów dziecka z całej Polski. Do udziału w nim Fundacja zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-21 lat, które chcą zaprezentować swoje talenty wokalne lub taneczne na profesjonalnej scenie. Festiwal odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2019 roku.

Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

źródło: Fundacja „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor