Wydarzenia 19 cze 17:32 | Redaktor
Rywalizowali w układaniu wykładzin na Pikniku Posadzkarskim 2019 [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbywał się 18-19 czerwca Piknik Posadzkarski 2019, podczas którego rozegrano mistrzostwa Polski w montażu wykładzin.

W imprezie branży posadzkarskiej brało udział 15 wystawców oraz firmy wpółpracujące. W czasie dwóch dni pikniku można było zobaczyć różnego rodzaju atrakcje oraz nowe produkty wprowadzane przez firmy z zakresu posadzkarstwa.

Można było zapoznać się z ofertą i nowościami prezentowanymi przez największych producentów branży oraz poznać nowoczesne technologie. W trakcie wydarzenia odbyły się prezentacje tematyczne, spotkania z rzeczoznawcami oraz specjalistami branżowymi, panele dyskusyjne i praktyczne pokazy sztuki posadzkarskiej. 

W trakcie Pikniku Posadzkarskiego 2019 zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy rozegrane zostały VI Mistrzostwa Polski w Montażu Wykładzin. 

Są to zawody, na których sześciu zawodników ma do wykonania zadania w formie ułożenia wykładzin z rolki PVC oraz wykonania wzoru z wykładzin tekstylnych w płytkach.

Zawodnicy mieli za zadanie ułożenie wzoru z wykładzin pvc na przygotowanych specjanie do tego celu panelach ekspozycyjnych. Montaż wykładziny poprzez klejenie, docinanie wzorów, spawanie wykładzin oraz wywinięcia ich na ściany.

Mieli także za zadanie ułożenie zaprojektowanych wzorów w płytce dywanowej oraz wykończenie ich listwami przyściennymi. 

Prace wykonywane w ciagu dwóch dni oceniane były przez skład sędziowski.

Na pikniku mogliśmy zobaczyć symulator ultrapłaskich posadzek. Jest to jedyny symulator, na którym można sprawdzić jak poruszają się wózki transportowe w magazynach na najnowszej technologii ultrapłaskich posadzkach, jakie są różnice w traktach komunikacyjnych w wibracjach w poruszaniu się na ultrapłaskich posadzkach. Jest to jedyny symulator na świecie, który przyjechał specjalnie do Polski na Piknik Posadzkarski w Bydgoszczy.

Wyniki mistrzostw w montażu wykładzin:

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne (trzy tysiące, dwa tysiące i tysiąc złotych) oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora. Pozostali wyróżnieni dostali premię za uczestnictwo w wysokości 300 zł.

  1. miejsce zajął Michał Wojcieski (Mfloors z Warszawy) 
  2. miejsce zajął Tomasz Drewniak (Only Floor ze Szczecina) 
  3. miejsce Adam Kaczorowski (BR Wykladziny z Warszawy)

Wyróżnieni zostali Łukasz Wróblewski (Floor& More z Warszawy), Andrzej Szyduk (Anfloor z Warszawy) oraz Maciej Dacewicz (Wykładziny Obiektowe Pracocholicy z Warszawy).

sw, fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor