Wydarzenia 9 maj 2019 | Redaktor
Studencka zabawa po królewsku, czyli juwenalia 2019 na UKW

fot. Anna Kopeć/Juwenalia 2018-Blokada Łużyka

Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotował dla studentów dwa dni królewskiej zabawy w Kampusie Głównym (ul. J. K. Chodkiewicza 30). W przyszłą środę, 15 maja odbędzie się klasyczna Blokada Łużyka. Następnego dnia, 16 maja, zaplanowano dzień koncertowy -wystąpią gwiazdy polskiego rapu i nie tylko.

Juwenaliowa impreza pod znakiem tradycyjnej Blokady Łużyka rozpocznie się w środę, 15 maja o  godz. 16.30. Będzie można spotkać się ze znajomymi, pogrillować i posłuchać koncertów. Studenckie kapele z Bydgoszczy i z całej Polski znajdą się w jednym miejscu, by zaprezentować swój muzyczny warsztat. Zagrają m.in. Rob Son, zespół Moderator, Easy.Lovers. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert gwiazdy wieczoru, czyli rapera Kartky'ego, który rozpali emocje publiczności o 23:05.

„4 Gwiazdy, 4 kapitalne występy ludzi, których dobrze znacie! Uwierzcie nam, te dwa dni to będzie zwieńczenie tego roku akademickiego w regionie!” - czytamy na oficjalnej stronie samorządu studenckiego UKW. „Nie pożałujecie, że jesteście z nami, jak co roku, podkręcamy poziom naszych imprez, zarówno od strony muzycznej, jak i bezpieczeństwa!”- zachwalają studenci.

16 maja upłynie w rytmach hip-hopu. Samorząd studencki przygotował dla studentów wybuchową mieszankę muzyczną. Tego dnia na juwenaliowej scenie wystąpią znani polscy raperze: Kękę, Smolasty, Sitek. Dla fanów popowych melodii zaśpiewa znany z udziału w The Voice of Poland Maksymilian Łapiński z zespołem. Koncerty rozpoczną się o 18.00.

W ramach królewskich juwenaliów przez dwa dni, 15-16 maja linie 33N będa kursować częściej. Więcej autobusów pojawi się też na odcinku rondo Wielkopolskie-plac Kościeleckich.

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku.

Z okazji Juwenaliów studenci będą cieszyć się godzinami rektorskimi:

 

 Źródło: UKW w Bydgoszczy


 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor