Piłka Nożna 26 maj 2019 | Redaktor
Zawisza przypieczętował awans wygraną z Cyklonem [ZDJĘCIA]

Bydgoscy piłkarze wygrali w sobotę (25 maja) na stadionie przy ul. Sielskiej z Cyklonem Kończewice 2:1 i awansowali do IV ligi.

To był trudny mecz. Rywale od początku umiejętnie bronili się i nastawili na grę z kontry. Ataki bydgoszczan zakończyły się powodzeniem dopiero w 29. minucie, gdy przebojem z prawego skrzydła Tomasz Prejs wdarł się w pole karne i spod linii końcowej boiska dośrodkował, a formalności dopełnił ostrym strzałem Krzysztof Urtnowski.

Niestety, Zawisza niedługo cieszył się prowadzeniem. Pięć minut później rywalom udało się zdobyć gola. Janka Stypczyńskiego pokonał strzałem pod poprzeczkę Kamil Warduliński.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Już wtedy wiadomo było, że Zawisza awansował do IV ligi. W bezpośrednim pojedynku najgroźniejszych rywali niebiesko-czarnych Mustang Ostaszewo zremisował ze Startem Pruszcz 2:2.

W drugiej połowie przewaga bydgoszczan była jeszcze większa. W 62. minucie gry została udokumentowana gole. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Prejs.

Kilka minut później mogło być już 3:1, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Żurowski.

W ostatniej akcji meczu Stypczyński udaną interwencją zapobiegł utracie gola.

Sobotni mecz obserwował wychowanek Zawiszy, reprezentant Polski i świeżo upieczony mistrz Bułgarii Jacek Góralski.