Wydarzenia 10 sty 2019 | Redaktor
 Aniołowie się radują – poznaliśmy zwycięzców konkursu

fot. Anna Kopeć

Propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego, pobudzanie wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości muzycznej dzieci i młodzieży – to cele III Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Na scenę Domu Jubileuszowego Jana Pawła II zaprosiło uczestników Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. – W tym roku zgłoszenia spłynęły do nas dosłownie z całego województwa. W trakcie finałowych przesłuchań zaprezentowało się blisko 50 uczestników w czterech kategoriach wiekowych – powiedziała odpowiedzialna za organizację wydarzenia Natalia Smogulecka. – Chcemy wspierać młodych artystów, rozwijać ich talenty – dodała.

fot. Anna Kopeć

Każdy uczestnik mógł zaprezentować wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub inny utwór o tematyce świąt. – Temat Bożego Narodzenia, jeśli chodzi o artystyczną prezentację, nie jest wcale taki łatwy. Uważam jednak, że warto to wyzwanie podejmować. Nigdy nie przyjeżdżam na tego typu konkurs po to, by coś wygrać. Tylko po to, by razem z innymi wielbić Pana Boga za to, że jest i działa w naszym życiu – powiedział Michał Kamiński z Lipna, który wykonał własną aranżację do kolędy „Mizerna cicha”.

Oceny uczestników na każdym z etapów konkursowych dokonało powołane przez organizatorów jury – Ludmiła Małecka (wokalistka, aktorka scen muzycznych) oraz Elżbieta Ciechanowska (nauczyciel muzyki, zajęć wokalnych, animator kultury). Kryteria oceny obejmowały interpretację tekstu, dykcję, umiejętności wokalne oraz wyraz artystyczny.

fot. Anna Kopeć

W każdej kategorii przyznano trzy nagrody główne i wyróżnienia. Zwycięzcami pierwszych miejsc zostali – w kategorii klas I-III Alicja Leśniewska z SP w Wichowie, w kategorii klas IV-VI Julia Sobieraj z Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego, w kategorii klas VII-VIII Alicja Deicka z Lubienia Kujawskiego oraz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Michał Kamiński z Lipna.

fot. Anna Kopeć

Katolicka Agencja Informacyjna

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor