Wydarzenia 21 lut 19:57 | Redaktor
Atos szuka pracowników. Zamierza stworzyć 550 miejsc pracy w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

550 nowych miejsc pracy zaoferuje w Bydgoszczy firma Atos. W całym kraju zamierza zatrudnić 1000 specjalistów w dziedzinie IT.

O swoich planach firma poinformowała na wspólnej konferencji z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. – Cieszy obecność takiej firmy w mieście, która jest liderem w branży na rynku lokalnym, ale działa globalnie – podkreślał prezydent. – Mało kto wie, że obsługa igrzysk olimpijskich odbywa się stąd, z Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Przedstawiciel  firmy Atos Global Delivery Center, Matthieu Fersing, wychwalał współpracę z władzami Bydgoszczy, podkreślał partnerstwo i wzajemne zaufanie. – To kluczowa lokalizacja dla firmy Atos – mówił. Od 1 stycznia 2019 biuro w Bydgoszczy jest główną siedzibą Atos GDC Polska. Pracuje tutaj ponad 3500 osób.

Firma zamierza zatrudnić w tym roku kolejne tysiąc osób. Z tego 550 nowych miejsc pracy ma powstać w Bydgoszczy. – Zdajemy sobie sprawę, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika – przyznała Magdalena Tomicka, reprezentująca pion kadrowy w firmie. – Gwarantujemy różnorodność w rozwoju i w pracy.

Różnorodność  dotyczy również płci czy narodowości. W Atos GDC Polska pracują obecnie przedstawiciele 15 nacji. Tomicka zapewniała, że firma zapewnia m.in. pomoc w przystosowaniu do życia w takim mieście jak Bydgoszcz.

Atos współpracuje z wyższymi uczelniami regionu: UTP, UKW, UMK i WSB, a także z II LO w Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Przedstawiciele firmy nie chcieli mówić o warunkach finansowych, jakie oferują kandydatom do pracy, zaznaczając, że dostosowane one są do kompetencji.    

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor