Wydarzenia 19 paź 17:46 | Redaktor
Latos: „Mieszkanie Plus” i „Mieszkanie na Start”- ostatnie propozycje przed ciszą

fot. Anna Kopeć

Tomasz Latos zadeklarował przystąpienie Bydgoszcz do rządowego programu „Mieszkanie Plus” i zaproponował program „Mieszkanie na Start”. – Bydgoszcz się wyludnia i musimy zrobić, aby ten proces zahamować – mówił dziś (19 października) na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Poseł Piotr Król dodał: - Przyzwoitością te wybory wygramy.

„Mieszkanie Plus” to rządowy program, który ma ułatwiać zamieszkanie we własnym M młodym rodzinom. Przystąpiło do jego realizacji wile gmin w całej Polsce. Pierwsze mieszkania oddano już m.in. w Jarocinie.

Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego i radnych z koalicji Platformy Obywatelskie/ SLD Lewica Razem odmówiła.

fot. Anna Kopeć

- Według danych demograficznych Bydgoszcz ma się wyludniać, musimy zrobić wszystko, aby do tego nie doszło. Program „Mieszkanie Plus” daje szansę, aby ten proces zahamować – mówił Tomasz Latos. - Już nie będę w tej sprawie apelował do prezydenta Rafała Bruskiego, bo do poniedziałku nie zdąży podjąć żadnej decyzji . Pozostawiam to sobie.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do fotela prezydenta zaproponował też autorski program „Mieszkanie na Start”. – W mieście jest dużo pustostanów – mówił. – Część tych mieszkań jest w opłakanym stanie. I zawrę stosowne porozumienie z ludźmi młodymi, którzy będą chcieli zostać w Bydgoszczy, nie będą chcieli stąd wyjeżdżać, albo być może sprowadzą się tutaj w poszukiwaniu pracy., Remont mieszkania będzie jednym z czynników ulgi, którą po wyborach wprowadzę.

Przypomniał też, że obniży czynsze w mieszkaniach i lokalach ADM, które w ciągu ośmiu ostatnich lat wzrosły o ponad 100 proc.fot. Anna Kopeć

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli też deklarację o przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, którą podpisali włodarze miast rządzonych przez PO.

  - Jako matka, jako kobieta w imieniu bydgoszczan chcę zapytać prezydenta Bruskiego, jak zamierza zapewnić bezpieczeńctwo mieszkańcom - mówiła poseł Ewa Kozanecka. - Gdzie zamierzałby ich ulokować?  Mamy przecież ogromy problem mieszkaniowy. Wiele stetk bydgoszczan oczekuje na przydział mieszkania komunalnego. W końcu gdzie mieliby pracować?

fot. Anna Kopeć

- Ta dekleracja została podpisana ewidentnie wbrew polityce rządu w zakresie nielegealnych imigrantów - mówił poseł Piotr Król. - A do tego Platforma Obywatelska chce zlikwidować urzędy wojewódzkie, które właśnie czuwają nad tym, żeby nielegalnej imigracji zapobiegać.


 

fot. Anna Kopeć

Poseł Piotr Król zaapelował też do mieszkańców Bydgoszczy o głosowanie na Tomasza Latosa. – Każdy ma swój dom. Ja mam swój dom w Fordonie. Chciałbym, zaapelować do mieszkańców Fordonu i Starego Fordonu. Byliście przez osiem lat mamieni. Jeżeli chcecie, żeby rewitalizacja się naprawdę dokonała , żeby Fordon ożył to trzeba zagłosować na Tomasza Latosa – mówił.

- Mamy świadomość, że w obozie naszego konkurenta zapanowała panika – powiedział. – Bo to wykonać tak tytaniczną pracę, żeby spaść o 10 pkt procentowych w dwa tygodnie, to doktorat można na ten temat napisać.

Nawiązał tym samym do ostatniego sondażu grupy Polska Press. – Wyjątkowa robota została wykonana – mówił. - A dlaczego taka robota została wykonana? Bo  z faceta, który jest 20 lat w polityce, jest przyzwoitym człowiekiem, spróbowano w dwa tygodnie przedstawić go mieszkańcom jako szefa mafii.

Król mówił ostro o negatywnej kampanii prowadzonej przez zwolenników Rafała Bruskiego. – Dwa procesy zaszły. Tomasz rośnie, a prezydentowi gwałtownie rośnie. Ludzie zobaczyli, że tym czym się go atakuje jest kompletną nieprawdą, fikcją  – podkreślił.  – Na pewno to nie jest poziom parlamentarny. A człowiek, który był podobno dziennikarzem wysyła naszą szefową sztabu do psychiatry. Granice zwykłej ludzkiej, elementarnej przyzwoitości została przekroczona.  

Poseł Król zakończył:  - Przyzwoitością te wybory wygramy!

bw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor