Wydarzenia 16 cze 2018 | Redaktor
Po mistrzowsku przechodzili przez rzekę [KILKA FOTEK]

Nathan Paulin z Francji został mistrzem świata w przechodzeniu przez rzekę/fot. bw

Francuz przed Czechem i Polakiem. Oto podium piątej edycji mistrzostw świata w przechodzeniu przez rzekę.

Jak co roku rzesze widzów zgromadzonych na moście Sulimy-Kamińskiego i na bulwarach wokół Brdy dopingowało zawodników, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego na świecie, przechodząc przez rzekę po linie zawieszonej na wysokości 10 metrów nad wodą.

Do tej pory niepokonany w Bydgoszczy był Danny Menšik z Czech. Tym razem znalazł się pogromca, który w finale pokonał go 2:1. W piątej edycji bydgoskich mistrzostw triumfował Nathan Paulin z Francji. Mistrz zgarnął tytuł i 1000 euro nagrody. Brązowy medal wywalczył zaś Kuba Bałdych.