Wydarzenia 5 kwi 15:25 | kd
Według wojewody prezydent Inowrocławia rozpowszechnia „fakenewsy” [LIST OTWARTY]

fot. KPUW

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wystosował list otwarty do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Prezydent utyskiwał na swoim profilu w mediach społecznościowych, o braku informacji na temat osób zakażonych na koronawirusa i braku testów , którymi wg. niego powinni zostać poddani mieszkańcy Inowrocławia.

- Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc – rozbudzania społecznych emocji - pisze w liście otwartym wojewoda Bogdanowicz.

 

List otwarty do Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy

Szanowny Panie Prezydencie,
apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Szczególnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej. Rozumiem, że należy Pan do opozycji, jednak teraz nie czas na politykierstwo.
Kierowany przeze mnie sztab kryzysowy pracuje, panujemy nad sytuacją i jesteśmy gotowi do kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb. Dajemy z siebie wszystko, w dzień i noc.
Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc – rozbudzania społecznych emocji.
Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej.
Nigdy nie zgodzę się na wykorzystywanie dramatycznej sytuacji do partyjnych rozgrywek, które są przejawem braku szacunku dla rzeszy ciężko pracujących ludzi.
Apeluję do Pana o opamiętanie się i podjęcie konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców.
Z poważaniem
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
 
Prezydent Inowrocławia jak na razie nie odniósł się do zarzutów wojewody kujawsko-pomorskiego.
 
 

kd Autor