„Nieplanowane”. Film, który przynosi nadzieję [RECENZJA]

Redaktor | 6 lis 16:25 1 listopada miała miejsce polska premiera długo wyczekiwanego filmu „Nieplanowane” (org. „Unplanned”). Amerykańska produkcja, będąca ekranizacją bestsellerowej książki o tym samym tytule, ukazuje kulisy działania Planned Parenthood, największej na świecie organizacji zajmującej się sprzedażą „usług” aborcyjnych.

71 młodych śpiewaków powalczy o laury w Bydgoszczy

Marta Kocoń | 6 lis 15:50 Wielkimi krokami zbliża się – otwarty dla publiczności – I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. Przed znakomitym jury w Operze Nova zaprezentują się młodzi artyści z całej Polski.

„Coppelia”, potem konkurs. Intensywny listopad w operze

Redaktor | 2 lis 20:11 Już za niespełna tydzień odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera Opery Nova  - balet komiczny „Coppelia” . Tuż po niej, od 12 listopada, na bydgoskiej scenie rywalizować będą uczestnicy I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego.

Bydgoski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich świętował 30-lecie

mk | 30 paź 17:26 Pisarz to zawód, który rzadko przynosi wielkie dochody, to zawód-pasja – mówił w KPCK wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. We wtorek (29 października) członkowie bydgoskiego oddziału SPP, podczas uroczystości jubileuszowej, otrzymali odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody samorządowe.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSE ma już 50 lat [ZDJĘCIA]

Redaktor | 28 paź 17:00 Nagradzana na licznych przeglądach Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy świętuje w tym roku 50-lecie. Jubileuszowy koncert odbył się w sobotę (26 października) w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Wirtuozi klarnetu zagrają w „Wiatraku”

Redaktor | 20 paź 10:27 Pierwszy w tym sezonie koncert Akademii Muzycznej odbędzie się w „Wiatraku”  w niedzielę (20 października) w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołutcia 7) o godz. 16.00.

Nowy nabytek odsłonięty w Domu Leona Wyczółkowskiego

mk | 19 paź 20:08 Obraz „Las” patrona Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy można od soboty (19 października) oglądać w budynku (ul. Mennica 7) na Wyspie Młyńskiej. I dzieci, i dorośli będą mogli wziąć udział w związanych z tą pracą warsztatach artystycznych.

Profesor Godziszewski w panteonie Filharmonii Pomorskiej

mk | 15 paź 13:35 Rzeźbę prof. Jerzego Godziszewskiego odsłonięto w piątek (11 października) w filharmonii. Znakomity pianista, wykładowca bydgoskiej Akademii Muzycznej, został upamiętniony w kolekcji portretów zasłużonych artystów.